KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13374053
nr 1337 4053
Hjalmar Rautiainen
(1879-1961), Finland
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 41x33 cm
Hjalmar Rautiainen, finländsk bildkonstnär född 1879, död 1961.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 juli 2020
kl 20:58:41
700 kr
800 kr
Hjalmar Rautiainen
Läs mer om Hjalmar Rautiainen